start > biurka regulowane > tabela ustawień

Tabela ustawień

ulożenie ciała dziecka przy biurku

Prawidłowy układ ułożenia ciała podczas siedzenia.

Rosną i rosną :) niestety nie zawsze nasze meble, ale na pewno nasze pociechy. Na rynku jest kilka ładnych, kolorowych projektów biurek. Nie zawsze projekt dla 3 latka jest odpowiedni dla młodzieńca czy dla pracownika. Proponujemy rozwiązanie i produkt całkowicie stabilny na wszystkich poziomach ustawienia i kątach rozwarcia blatu. Przedstawiony system ustawień w zależności od rodzaju biurka i wzrostu osoby siedzącej. Są to średnie wartości wyliczone na podstawie wykonanych przez nas pomiarów. Ustawienie wysokości biurka uzależniona jest od długości ramienia i kości piszczelowej. Przy jednoczesnym zachowaniu kąta prostego osoby siedzącej. Takie ustawienie osoby a zwłaszcza dziecka powoduje automatyczne i wymuszone wyprostowanie się w czasie siedzenia. Aby jednak uzyskać taki efekt, musimy dostosować meble do osoby siedzącej. Nie tylko krzesło ale i biurko. W przeciwnym razie osoba będzie rekompensować sobie różnicę wysokości poprzez nieprawidłowe ułożenie ciała. Brak garbienia się w czasie odrabiania lekcji czy w czasie pracy uchroni nas od wielu urazów. Czasy się zmieniają i coraz większa świadomość rodziców, nauczycieli czy w biurze pracowników i pracodawców sprawia że regulacja staje się standardem a nie luksusem. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

tabela ustawień biurka

Tabela ustawień biurek regulowanych w zależności od wzrostu

Opis ustawień tabeli:

W pierwszej kolumnie mamy średnią wzrostu osoby siedzącej przy biurku. Przedział wzrostu musimy dobrać samodzielnie metodą prób i błędów. (Dla przykładu przy wzroście 130 cm bierzemy pod uwagę dwie możliwości. Ustawienie numer 2 i 3 przy biurku dziecięcym.) Pomiary wzrostu podane w tabeli były wykonane na przykładowej grupie uczestników. Każdy z nas ma inną długość nóg w stosunku do reszty ciała. Różnica jaka może wystąpić to jedno oczko montażowe w górę lub w dół.

Druga kolumna pokazuje nam wysokość blat biurka dla danej osoby o określonym wzroście i wybraniu określonego oczka które znajduje się w kolumnach dalej.

Trzecia i czwarta kolumna w zależności od modelu jaki został wybrany, wskazuje nam otwór mocowania nogi dolnej.

... takie meble regulowane - tylko w LWIKI.

Kontakt z Nami

Zawsze do dyspozycji o dowolnej porze.

Zawsze mozemy zaproponowac indywidualne rozwiazania.

  • Adres siedziby:
    LWiki Sp. z o.o. ul. Poziomkowa 2a, 05-090 Raszyn Polska
  • NIP: 534 252 29 16
  • KRS: 0000 626 999
  • REGON: 364 921 815 00000
  • Telefon: 515 0 79 79 0
  • Email: info@lwiki.pl
  • strona firmowa: www.Lwiki.pl
  • strona produktowa: www.Lwiki.com.pl