start > szafy i regały kreatywne > możliwości

Możliwości dla szaf i regałów kreatywnych

Szafy i regały kreatywne - każdy rodzaj potrzebnych rozwiązań możemy zastosować w budowie szaf i regałów. To tylko zależy od Naszych potrzeb jakie mamy. Szafa czy regał mają służyć Nam jako dekoracja wnętrza ale także jako przedmiot użytkowy. Projektujemy rozwiązania dostosowane do Klienta tak by gotowy produkt spełniał swoje przeznaczenie. Nie może w nim zabraknąć możliwości zmiany, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Budowane szafy czy regały zawsze można zmodyfikować. Ile pomysłów tyle rozwiązań na szafę czy regał. Szafy możemy wyposażyć:

Regał zaprojektowany kreatywnie

Regał zaprojektowany kreatywnie

Szuflady

Wewnętrzne, zewnętrzne, skrzynie

Pierwszy rodzaj wyposażenia najczęściej spotykany to szuflady. Układ szuflad często zależy od przeznaczenia tym samym jego rodzaj jak i głębokość będzie różna. Można budować szuflady na drobiazgi - płytkie lub na biżuterię - wykładane. Wysokość szuflad płytkich to ok 56 mm, do głębokich szuflad 150 mm w górę. Rodzaj materiałów z jakich wykujemy szuflady zależy od Klienta. Najczęściej są to płytowe lub metalboxy (ścianki szuflady metalowe na zdjęciu). Są to najbardziej sprawdzone rozwiązania i wytrzymałe.

Cichy domyk szuflad

Zawsze powoli i cicho domykamy szufladę

Każdą szufladę możemy wyposażyć w cichy domyk. Co podnosi komfort użytkowania mebli. Szuflady w sposób kontrolowany zamykają się bez zbędnego trzaskania. W biurach czy w domu zawsze zdarzy się sytuacja niekontrolowanego zamykania szuflad. Odgłos zamykania szuflad może po pewnym czasie być uciążliwa dla innych domowników czy pracowników. Rozwiązaniem jest zastosowanie mechanizmów spowalniających zamykanie i kontrolowane ich domknięcie. W zależności od przeznaczenia szuflady stosujemy odpowiedni rodzaj spowalniacza.

Otwieranie przez dotyk

Szafki czy szuflady bez klamek

Upodobania się zmieniają. Czasami ze względów praktycznych montowanie klamek nie jest wskazane. Przykładem może być zastosowanie w ciasnych pomieszczeniach lub gdy front otwiera się na ścianę a klamka często uderzała w nią. Jest wiele rodzajów mechanizmów i w zależności od ciężaru frontów czy wielkości szuflad dobieramy odpowiedni. W całej grupie mechanizmów wspomagających otwieranie możemy wyróżnić dwie grupy: magnetyczne i nie magnetyczne. Można je dzielić jeszcze inaczej ale ze względów użytkowy ten podział jest odpowiedni. Mechanizm nie magnetycznego zakończony jest żelową końcówką tłumiącą i po naciśnięciu frontu odpychają i otwierają go. Mechanizm magnetyczny zakończony jest końcówką magnetyczną i dodatkowo po otwarciu zatrzymuje front przed gwałtownym otwarciem. Dodatkowo systemy magnetyczne przytrzymują delikatnie zamknięte fronty szuflad czy szafek.

uuchwyty do mebli

uchwyty: mat, satyna, chrom
gałki gumowane bezpieczne i przyjazne dla dzieci

Uchwyty czy gałki

Szeroki wybór dopasowany do Twojego stylu .

Możemy wybrać dowolny rodzaj uchwytów i gałek dostępny na rynku. Nie musimy się ograniczać tylko i wyłącznie do modeli proponowanych. Jeżeli mamy już w domu meble dobrze było by dopasować uchwyty do już istniejących mebli. Można także wymienić stare uchwyty i zamówić większą ilość nowych pasujących. Jeżeli projektujemy pokój od nowa, nadajmy mu odrobinę własnego stylu. Nic tak nie cieszy jak samodzielna aranżacja i efekt który nam się podoba.

zaokrąglenie narożników

Regulacja wysokości biurka

Możliwość zaokrąglenia narożników

Dla zwiększenia bezpieczeństwa w czasie zabawy dzieci.

W modelach biurek regulowanych "plus" występują zaokrąglone narożniki. Zapewniają zwiększone bezpieczeństwo w czasie zabawy najmłodszych użytkowników. Biurko w najniższym położeniu idealnie nadaje się dla wieku przedszkolnego. Przedszkolaki wykorzystują biurko do poznawania świata, rysowania malowania i zabawy zachowując prawidłową postawę. Zaokrąglenie można wykonać także na frontach.

fronty wpuszczane

Fronty wpuszczane w szafie.

Fronty wpuszczane, nakładane lub żaluzje

Prosty sposób ukrywania małych nieporządków

W zależności jaki efekt chcemy uzyskać fronty można zamontować w środku szafy (rysunek). Wtedy mówimy o frontach wpuszczanych. Dosyć ciekawy efekt jeżeli jeszcze do tego zastosujemy dwa różne kolory płyt, lub obrzeże w innym kolorze. Drzwi nakładane najczęściej spotykana konstrukcja. Fronty montowane są na zewnątrz korpusu. Można także łączyć techniki. W takiej sytuacji wieniec górny i dolny jest wysunięty. Dokładnie można to zobaczyć w kontenerach. Gdzie mamy wieniec górny i dolny wysunięty. Wysunięcie chroni szuflady w sytuacji kiedy siadamy na kontener. Daje to też dodatkowy efekt wizualny.

zawiasy do mebli

Zawiasy do mebli z cichym domykiem.

Zawiasy z cichym domykiem

Zintegrowany system cichego domykania

Inaczej niż w przypadku szuflad system cichego domyku zintegrowany jest z zawiasem. Czy warto? Tak Warto. Fronty drzwi w szafie zamykają się delikatnie i cicho. Często drzwi są sporych rozmiarów a więc i zamykanie może być stosunkowo uciążliwe. Dodatkowo zawiasy te wyposażone są w dodatkowe (w zależności od firmy) zaślepki na zawias i śruby. Elegancja tkwi w szczegółach. Innym atutem jest system mocowania. Odpinanie i zapinanie frontów w czasie montażu odbywa się przez zatrzask. Wspomnieć trzeba łatwy sposób regulacji w 3 płaszczyznach.

oświetlnie w meblach

Oświetlenie w szafie.

Wyposażenie

Szafę czy regał można wyposażyć w elementy dodatkowe

Najczęściej stosowanym wyposażeniem jest rurka ubraniowa. Nie musimy od razu planować szafy na długie ubrania. W każdej chwili możemy wyjąć dwie - trzy półki z naszej szafy i zastąpić je rurką ubraniową. Drugim często stosowanym rozwiązaniem jest oświetlenie w szafie czy w półkach. Światło uruchamiane ręcznie lub automatycznie po otworzeniu szafy lub zbliżeniu się do niej. Można montować je wewnątrz lub na zewnątrz szafy. Połączonym rozwiązaniem może być drążek ubraniowy z zamontowanym oświetleniowy w środku łączący oba wyposażenia w jedno.

grawerowanie mebli

Tworzenie własnych aranżacji lub Dopasowanie biurka do już istniejących mebli

Grawerowanie napisów i wzorów

Meble ozdabiane dowolnym motywem

Dla zwiększenia atrakcyjności wyglądu naszego produktu możemy wygrawerować grafikę na frontach lub innej części mebli. Może być to rysunek lub imię przyszłego użytkownika. Możliwość grawerowania dowolnej grafiki pozwala nam na dostosowanie mebli do własnych upodobań. Stworzenie niepowtarzalnego wzoru, i charakteru mebli który należy tylko do nas.


dowolny wymiar mebli

Szafy i regały na wymiar - podane wymiary zewnętrzne

Szafy i regały na wymiar

Dopasowanie rozmiaru do własnych potrzeb

Gotowe rozwiązania planowane są na podstawie potrzeb innych. Nie zawsze możemy skorzystać z gotowego rozwiązania z różnych powodów. W takim przypadku szafę czy regal, możemy zaplanować i dostosować do własnych potrzeb.


... takie meble regulowane - tylko w LWIKI.

Kontakt z Nami

Zawsze do dyspozycji o dowolnej porze.

Zawsze mozemy zaproponowac indywidualne rozwiazania.

  • Adres siedziby:
    LWiki Sp. z o.o. ul. Poziomkowa 2a, 05-090 Raszyn Polska
  • NIP: 534 252 29 16
  • KRS: 0000 626 999
  • REGON: 364 921 815 00000
  • Telefon: 515 0 79 79 0
  • Email: info@lwiki.pl
  • strona firmowa: www.Lwiki.pl
  • strona produktowa: www.Lwiki.com.pl