start > łóżka > rodzaje łóżek

Rodzaje łóżek

lozko-rosnace

Łóżko rosnące - NOWOŚĆ

Produkt powstał z myślą o osobach, które nie dysponują zbyt dużą powierzchnią w pokoju dziecinnym. Łóżko tradycyjne jest znacznie bardziej wygodne i zdrowe dla dziecka niż tapczan. Biorąc pod uwagę, że w każdym wieku dziecka przestrzeń użytkowa i jego przeznaczenie zmienia się. Zmienia się także długość łóżka. Regulacja długości i zyskanie dodatkowego miejsca nabiera znaczenia. Małe dzieci potrzebują przestrzeni do zabawy, do budowania zamków z klocków, do zabawy lalkami lub układania puzli. Na tym etapie rozwoju dziecka możemy ustawić łóżko o długości 120 cm lub 140 cm. W wieku młodzieńczym zabawy na dywanie zanikają. Tym samym wzrost naszej pociechy wymaga już innego ustawienia łóżka. Do dyspozycji mamy kolejne ustawienia 160, 180 lub 200 cm. Dzięki temu produkt staje się uniwersalny na każdym etapie rozwoju naszego dziecka.

Szuflady w łóżku

Szuflady w łóżku są głębokie i obustronne.

Jedną z ważnych cech łóżka jest jego wysokość. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja łóżka pozwala na minimalizację wysokości, która wynosi 40,5 cm w najniższym punkcie konstrukcji. Pozwala to najmłodszym użytkownikom na swobodne i samodzielne korzystanie z łóżka. Wysokość ma znaczenie, jeżeli użytkownikiem jest małe dziecko a jednocześnie oczekujemy głębokich szuflad, w które można wyposażyć nasze łóżko. Wewnętrzna część szuflady czyli użytkowa posiada ponad 22 cm głębokości. Szuflady można stosować jako miejsce do przechowywania pościeli ale także jako szufladę na zimowe lub letnie ubrania. Może stanowić dodatkową przestrzeń na przechowywanie zabawek dziecka. Szuflady są tak skonstruowane, że dzieci wchodząc do nich nie uszkodzą konstrukcji szuflady. Długość szuflad i głębokość czynią je jednymi z największych szuflad na rynku przy tak niskiej wysokości łóżka.

Bezpieczne krawędzie łóżka

Bezpieczne krawędzie łóżka.

Łóżko jest obustronne. Można je ustawić pod ścianą z lewej strony, z prawej lub na środku pokoju. Szuflady wysuwają się w obie strony.

Łóżko projektowane w łagodnych liniach i zaokrągleniach aby uniknąć niebezpiecznych elementów zewnętrznych jak ostre krawędzie i narożniki.
Łóżko nieregulowane

Łóżko nie regulowane

Łóżko nieregulowane

Dla osób które nie potrzebują regulacji mamy propozycję łóżka o stałych parametrach. Wiedząc jaki rozmiar łóżka jest nam niezbędny, można zamówić ramę łóżka o wymiarach zewnętrznych 125, 145, 165, 185, 205 cm. i szerokości 65, 75, 85, 95 cm. W zależności od wymiarów naszego łóżka dobieramy materac. Materace dostępne na rynku są o wymiarach ustandaryzowanych. Do naszego łóżka będziemy potrzebować materac o 5 cm mniejszy (w długości i szerokości) od wybranego rozmiaru ramy.


Łóżko nieregulowane proste

Łóżko profilowane

Łóżko proste profilowe.

Prostym i minimalistycznym rozwiązaniem jest łóżko proste. Cechą takich łóżek jest proste rozwiązanie pasujące do każdego wnętrza. Wymiar ramy jest dostępny we wszystkich możliwych wymiarach jakie będziemy potrzebować aby wstawić wybrany materac. System ramowy zapewnia nam stabilną konstrukcję. Wysokość łóżka także może być dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Od bardzo niskiej konstrukcji (nisko profilowe) wynoszącej zaledwie 16 cm do łóżek (wysoko profilowych) wynoszących 50 cm. Łóżka o konstrukcji nisko profilowej nadają się dla dzieci jak i dla młodych par, tak wysoko profilowe zalecane są dla osób w starszym wieku. Osoby te mogą mieć trudność ze schylaniem się, a siadanie na niskich łóżkach powoduje problem ze wstawaniem.

Kontakt z Nami

Zawsze do dyspozycji o dowolnej porze.

Zawsze mozemy zaproponowac indywidualne rozwiazania.

  • Adres siedziby:
    LWiki Sp. z o.o. ul. Poziomkowa 2a, 05-090 Raszyn Polska
  • NIP: 534 252 29 16
  • KRS: 0000 626 999
  • REGON: 364 921 815 00000
  • Telefon: 515 0 79 79 0
  • Email: info@lwiki.pl
  • strona firmowa: www.Lwiki.pl
  • strona produktowa: www.Lwiki.com.pl